Poprzedni temat «» Następny temat
LIKE A BOSS - YES OR NOT

Co zrobić z Like a Boss?
Jestem za zmianą
66%
 66%  [ 2 ]
Jestem za usunięciem
33%
 33%  [ 1 ]
Jestem za usunięciem i proponuje stworzenie...
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
Caroline Collier


Caroline Blanco-Collier

poślubiła cholernego zazdrośnika

Prowadzi własną cukiernię w Brighton.


31

Wysłany: 2017-12-11, 18:30   LIKE A BOSS - YES OR NOT
   Multikonta: Julka, Arizona, Lexy, Bianca, Nathan, Seth, Felix, Willie, Joseph, Gideon
   Nazywaj mnie: Ancymon
   Urlop: ogarniam życie, wkrótce odpiszę


Myślałyśmy nad zmianą użytkowania konta Like a Boss lub rezygnacją z niego na rzecz czegoś innego (pomysły mile widziane, jeśli preferujecie opcję numer dwa) ale wpierw inne opcje.

(1) "Jestem za zmianą" - wybór tej opcji wiązałby się z przekształcenia użytkowania konta. Nie byłoby tutaj obowiązkowych pracowniczych wydarzeŃ itp. Wiązałoby się jednak z obowiązkowymi formularzami dla wszystkich pracowników wyróżnionych miejsc pracy (czyli tych, do których stworzyliśmy postacie szefów) do których wrzucane byłyby zdarzenia (podobne jak te w mg) dotyczące jedynie pracy, przykładowo: premie, obcięcie pensji z powodu cięć budżetowych lub innych, dodatkowe zmiany, lub przymusowy urlop i wiele wiele innych. Wydarzenia te należałoby uwzględniać w życiu postaci podobnie jak to jest z wydarzeniami mistrza gry - należałoby je odegrać lub wtrącić do aktualnych lub przyszłych rozgrywek jako dodatek/tło gry/temat rozmowy.

(2) "Jestem za usunięciem" - tutaj sprawa wygląda dość jasno, ale fajnie byłoby wiedzieć, dlaczego ją preferujecie? Czy dlatego, że nie chcecie ingerencji szefów, czy może dlatego, że równie dobrze można to zrobić z konta Mistrza Gry w formularzach z wydarzeŃ losowych, czy macie jeszcze jakieś inne zdanie w tym temacie.

(3) "Jestem za usunięciem i proponuje stworzenie..." - jeśli uważacie, że konta szefów są zbędne, ale na ich miejsc powinnyśmy rozważyć powstanie jakiegoś innego konta specjalnego lub powrotu do chociażby serwisów plotkarskich to chętnie wysłuchamy waszego zdania i propozycji jak powinno to wyglądać.

Czekamy na Wasze głosy i opinie do piątku!
_________________
 
 
 
Lyelle Paddington


Lyelle Paddington

I just wanna give out a toast

and rip off my clothes


28

Wysłany: 2017-12-11, 18:57   
   Multikonta: Arthur, Bazyl, Cal, Eileen, Jack, Lucille, River
   Nazywaj mnie: Kaczuszką!


Jestem za zmianą (choć na początku byłam za usunięciem, ale się okazało, ze jest trzecia opcja :lol: ), bo teraz Szefowie w ogóle nie funkcjonują, także no, trochę bez sensu ich trzymać. Wydarzenia losowe zawsze mi się podobały, więc jak dla mnie taka forma mogłaby się przyjąć - zresztą, zawsze można spróbować zrobić to na próbę i najwyżej zrezygnować... Z drugiej strony - MG też to może robić w zwykłych wydarzeniach, uwzględniając także inne miejsca pracy, a nie tylko tych pięć czy sześć wybranych, i o rany, teraz to już sama nie wiem, może źle wybrałam? :/
_________________

 
 
Caroline Collier


Caroline Blanco-Collier

poślubiła cholernego zazdrośnika

Prowadzi własną cukiernię w Brighton.


31

Wysłany: 2017-12-11, 19:05   
   Multikonta: Julka, Arizona, Lexy, Bianca, Nathan, Seth, Felix, Willie, Joseph, Gideon
   Nazywaj mnie: Ancymon
   Urlop: ogarniam życie, wkrótce odpiszę


Spoko Patka, prócz głosu mamy też zawsze odpowiedź poniżej, więc uwzględnimy wszelkie za i przeciw, nie tylko głosy, ale i Wasze zdanie na ten temat. :lofek:
_________________
 
 
 
Lyelle Paddington


Lyelle Paddington

I just wanna give out a toast

and rip off my clothes


28

Wysłany: 2017-12-11, 19:52   
   Multikonta: Arthur, Bazyl, Cal, Eileen, Jack, Lucille, River
   Nazywaj mnie: Kaczuszką!


Miałam taką nadzieję, inaczej bym nie plotła od rzeczy :haha:
_________________

 
 
Carmen Lorenzo


Karmelek

CARMEN GLORIANA LORENZO

NAUCZYCIELKA PLASTYKI, PISARKA


30

Wysłany: 2017-12-12, 11:59   
   Urlop: Weekendy out


Ja narazie zostawię ankietę i wypowiem się w poście.

Bo w sumie jestem jednocześnie za zmianą, jak i przekształceniem konta Like a Boss w coś innego. Już tłumaczę.

1. Zmiana

MG jest bardzo fajnym uniwersalnym kontem, które można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Może równocześnie podgrywać ludziom cokolwiek, jak i wcielać się w szefostwo. Nie likwidowałabym samych postaci szefów i właścicieli, którymi do tej pory dysponowało zbiorowe konto Like a Boss, a podpięłabym je pod MG (Tylko gdzieś musiałaby być porządna informacja, że MG odpowiada za szefostwo. Może nawet w podpisie? Link. Byłoby łatwiej ogarnąć) Forma zdarzeŃ losowych w tym przypadku tez jest jak najbardziej w porządku. Mogłoby się to jednak odbywać z konta MG, jak reszta ZL. Samo konto Like a Boss proponowałabym zlikwidować całkowicie.

2. Proponuję stworzenie...

Może nie zamiast Like a Boss, bo to już wyżej opisałam, ale zaciekawiła mnie wzmianka o serwisach plotkarskich. Tylko wtedy byłoby to podpięte pod E-Boston? Dobrze rozumiem?
_________________
  ......

  ...SHE'S LIKE A SONG YOU CAN'T GET OUT OF YOUR HEAD.
  ...SURPRISINGLY SWEET, LIKE A LULLABY, LIKE A HYMN.
  ...AND YOU DOESN'T THINK YOU COULD EVER GET TIRED
  .......................................... O F . H E A R I N G . I T.
 
 
 
River Hill Baker


River Hill Baker

rozwożę kwiaty

i podrywam twoją dziewczynę


27

Wysłany: 2017-12-12, 12:27   
   Multikonta: Lyelle paddington
   Nazywaj mnie: Patka


Z tego, co pamiętam, Gossip Girl miała osobny dział i były dodawane tam posty z osobnego konta. Użytkownicy mogli je potem komentować, można też było wbić na konto Messengera i sobie anonimowo do woli pohejtować :hihi:
To było fajne! Tyle że wymagało trochę pracy, bo trzeba było ogarniać wątki, i w ogóle, a w pewnym momencie ludzie przestali się tym interesować i chyba dlatego pomysł upadł.
_________________


So next Christmas I'm not all alone boy
 
 
Caroline Collier


Caroline Blanco-Collier

poślubiła cholernego zazdrośnika

Prowadzi własną cukiernię w Brighton.


31

Wysłany: 2017-12-12, 13:07   
   Multikonta: Julka, Arizona, Lexy, Bianca, Nathan, Seth, Felix, Willie, Joseph, Gideon
   Nazywaj mnie: Ancymon
   Urlop: ogarniam życie, wkrótce odpiszę


Gdyby właśnie Like a Boss przeszedł w obowiązki MG - nie zrezygnowałybyśmy raczej z postaci szefów przyporządkowanych do tych wyróżnionych miejsc pracy - karty by zostały, ich postaci w spisie też. Ewentualnie należałoby przemyśleć edycję formularzy wydarzeŃ losowych, aby każdy kto pracuje w jednym z tych wybranych miejsc pracy (czyli podlega któremuś z tych szefów) miał to wyróżnione. Łatwiej wtedy się zorientować, coś przydzielić, odnaleźć w tej sytuacji.


Z kolei jeśli chodzi o serwis plotkarski - luźna wzmianka, ale brak pomysłów na to. Jest na forum stare konto Gossip Girl, do którego można byłoby wrócić, choć odeszłabym od nazwy GG i od starej formy serwisu plotkarskiego tutaj, ale jednocześnie nie mieszałabym w to portalu e-boston, który ogranicza się do zwykłych newsów z miasta. Można by założyć jakiś odłam e-bostonu (tylko zabrakło mi słów dobrze oddających jakiś serwis plotkarski).

Cytat:
Tyle że wymagało trochę pracy, bo trzeba było ogarniać wątki, i w ogóle, a w pewnym momencie ludzie przestali się tym interesować i chyba dlatego pomysł upadł.

Zamysł był fajny, ale w sytuacji gdy na forum było sporo rzeczy do ogarnięcia, a ludzie nie podsyłali ploteczek na konto gossip, to my po prostu nie wyrabiałyśmy by sprawdzić każdą rozgrywkę i doszukać się w niektórych na siłę coś nadającego się na plotkę, mając inne rzeczy do roboty, a tym bardziej się nam nie chciało, gdy dodane rzeczy były ignorowane. Na tamtą chwilę to musiało paść.

Myślę, że to by się sprawdziło z pomocą użytkowników. Nakierowanie na swoją postać czegoś paskudnego, albo podpuszczanie na temat innych postaci, bo jak to bywa na takich serwisach - nie musi być wszystko prawdą, ale też wspólny udział w całej akcji. I jeśli chodzi posty dodawane z konta plotkarskiego to na pewno unikałabym sytuacji męczenia plotek na siłę byleby były często, bo swego czasu był nacisk na ilość, a nie na jakość. Czasami padałyby imiona, a czasami byłyby to dość ogólne treści (choć każdy pewnie wiedziałby o kogo chodzi) ale jeśli by miało coś działać w tym kierunku to skłoniłabym się do wiadomości sms - ktoś chciał coś zataić, ale ups, nie udało się. Siłą rzeczy nawet jak nie czyta serwisu wiadomość powinna wzbudzić podejrzenia.


To wszystko jest do bardzo szerokiego przemyślenia więc wypowiadajcie się dalej na temat szefów i ewentualnych plotek. :kay:
_________________
 
 
 
Carmen Lorenzo


Karmelek

CARMEN GLORIANA LORENZO

NAUCZYCIELKA PLASTYKI, PISARKA


30

Wysłany: 2017-12-13, 13:41   
   Urlop: Weekendy out


Caroline Collier napisał/a:
Ewentualnie należałoby przemyśleć edycję formularzy wydarzeŃ losowych, aby każdy kto pracuje w jednym z tych wybranych miejsc pracy (czyli podlega któremuś z tych szefów) miał to wyróżnione. Łatwiej wtedy się zorientować, coś przydzielić, odnaleźć w tej sytuacji.


Podstawowe
» CHOROBY I ALERGIE - tu wpisz
» MARZENIA - tu wpisz
» LĘKI - tu wpisz
» NAJBARDZIEJ CENIĘ - pracę/pieniądze/rodzinę (wybierz jedno)
» CENNE PRZEDMIOTY MATERIALNE - tu wpisz
» PRACODAWCA - tu wpisz


Ingerencja MG
WYRAŻAM ZGODĘ NA:
» UTRATĘ DÓBR MATERIALNYCH - TAK / NIE
» NAPADNIĘCIE - TAK / NIE
» PORWANIE - TAK / NIE
» OBRAŻENIA LEKKIE - TAK / NIE
» OBRAŻENIA CIĘŻKIE/URAZY - TAK / NIE
» CHOROBĘ - TAK / NIE
» CHOROBĘ PRZEWLEKŁĄ - TAK / NIE
» HOSPITALIZACJĘ - TAK / NIE
» INNE - tu wpisz (pole nieobowiązkowe)

Według mnie możnaby dodać te dwa wyróżnione na czerwono pola. Każdy mógłby w sumie pracodawcę wpisać. Takiemu MG przydałoby się to do zdarzeŃ losowych nawet jeżeli dany pracodawca nie jest postacią specjalną.

Co do pola INNE, ja bym chętnie z takiego korzystała, bo o ile jestem na TAK w polu CHOROBA czy OBRAŻENIA CIĘŻKIE to jest kilka wyjątków, na które nie chciałabym się zgodzić i wtedy mogę to wpisać właśnie w polu INNE.


Caroline Collier napisał/a:
Z kolei jeśli chodzi o serwis plotkarski - luźna wzmianka, ale brak pomysłów na to. Jest na forum stare konto Gossip Girl, do którego można byłoby wrócić, choć odeszłabym od nazwy GG i od starej formy serwisu plotkarskiego tutaj, ale jednocześnie nie mieszałabym w to portalu e-boston, który ogranicza się do zwykłych newsów z miasta. Można by założyć jakiś odłam e-bostonu (tylko zabrakło mi słów dobrze oddających jakiś serwis plotkarski).


Może jakiś Boston Globe, albo e-buzz, e-chatter, e-scandal, Chitchat.


Caroline Collier napisał/a:
Myślę, że to by się sprawdziło z pomocą użytkowników. Nakierowanie na swoją postać czegoś paskudnego, albo podpuszczanie na temat innych postaci, bo jak to bywa na takich serwisach - nie musi być wszystko prawdą, ale też wspólny udział w całej akcji. I jeśli chodzi posty dodawane z konta plotkarskiego to na pewno unikałabym sytuacji męczenia plotek na siłę byleby były często, bo swego czasu był nacisk na ilość, a nie na jakość. Czasami padałyby imiona, a czasami byłyby to dość ogólne treści (choć każdy pewnie wiedziałby o kogo chodzi) ale jeśli by miało coś działać w tym kierunku to skłoniłabym się do wiadomości sms - ktoś chciał coś zataić, ale ups, nie udało się. Siłą rzeczy nawet jak nie czyta serwisu wiadomość powinna wzbudzić podejrzenia.


Na siłę oczywiście nie ma co. Z resztą takie ploty nie musiałyby się pojawiać regularnie jak w zegarku.

Poza tym plotki to pojęcie bardzo szerokie. Może być to totalna bzdura nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Wystarczy odrobina wyobraźni.
Jeżeli userzy chcieliby brać w czymś takim udział, nawet od czasu do czasu to czemu nie. Można sprawdzić jak by się to teraz przyjęło.
Ja na przykład chętnie bym dokładała swoje trzy grosze. Czy to na własne postaci, czy na inne.
_________________
  ......

  ...SHE'S LIKE A SONG YOU CAN'T GET OUT OF YOUR HEAD.
  ...SURPRISINGLY SWEET, LIKE A LULLABY, LIKE A HYMN.
  ...AND YOU DOESN'T THINK YOU COULD EVER GET TIRED
  .......................................... O F . H E A R I N G . I T.
 
 
 
Caroline Collier


Caroline Blanco-Collier

poślubiła cholernego zazdrośnika

Prowadzi własną cukiernię w Brighton.


31

Wysłany: 2017-12-13, 21:03   
   Multikonta: Julka, Arizona, Lexy, Bianca, Nathan, Seth, Felix, Willie, Joseph, Gideon
   Nazywaj mnie: Ancymon
   Urlop: ogarniam życie, wkrótce odpiszę


W takim razie rozważymy to wszystko, ale myślę, że dodanie pracodawcy i "innych" do formularzy to żaden problem :lofek:


Co do plotkarskiego serwisu "e-chatter, e-scandal" :hmm: ciekawie! Rozważymy wszystkie opcje, bo jeśli ludzie byliby skłonni dołożyć swoje trzy grosze to mogłoby się to sprawdzić. :kay:
_________________
 
 
 
Emma Baker


Emma Baker

prowadzi kącik porad

Kocha Davida


30

Wysłany: 2017-12-13, 21:17   
   Multikonta: Danka, Gabe, Blair
   Nazywaj mnie: sylwia
   Urlop: wracam do życia


O, i właśnie za taką zmianą bossów sama byłam. Jako samo konto, to bez sensu je trzymać, ale podpiąć ich pod MG, dorzucić pola, które wskazała Carmen i jak najbardziej wszystko pasuje :hat:

Co do plotek, to jeżeli chcecie taki serwis z plotkami i co jakiś czas jako użytkownicy podrzucicie parę plotek - obojętnie czy całkiem wyssanych z palca, czy mających jakiś związek z prawdą, to też nie widzimy problemu, żeby to wprowadzić. Chyba jestem za nazwą "e-scandal", ale może niech się więcej osób wypowie :D
_________________
Emma Baker


 
 
Caroline Collier


Caroline Blanco-Collier

poślubiła cholernego zazdrośnika

Prowadzi własną cukiernię w Brighton.


31

Wysłany: 2017-12-17, 10:10   
   Multikonta: Julka, Arizona, Lexy, Bianca, Nathan, Seth, Felix, Willie, Joseph, Gideon
   Nazywaj mnie: Ancymon
   Urlop: ogarniam życie, wkrótce odpiszę


Głosów oddanych w ankiecie było niewiele, ale dziękujemy tym co go oddali oraz tym, którzy wypowiedzieli się powyżej. Planujemy w najbliższym czasie dokonać kilku zmian w MG i zespolić go z Like A Boss. Zajmiemy się wpierw tym, a z później pomyślimy o wprowadzeniu czegoś nowego. A teraz, bawcie się dobrze, piszcie posty i bądźcie grzeczni. :lofek:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  
Niektórym z nas słowo zima nie kojarzy się najlepiej. Ta pora roku zniechęca nas do siebie krótkimi, mroźnymi dniami i opadami śniegu, przez które martwimy się czy dojedziemy do pracy na czas. A na domiar złego w telewizji reklamy straszą nas bólem gardła, katarem i grypą. Ale czy naprawdę zimy nie da się lubić? Wróćmy pamięcią do czasu, kiedy sami byliśmy dziećmi. Pamiętacie tę radość, którą wywoływały pierwsze płatki śniegu? Pamiętacie te bitwy na śnieżki, wspólne lepienie bałwana albo ślizgawkę na szkolnym boisku? Prawda, że miło było pościągać się z przyjaciółmi na sankach? Zima jest całkiem fajna! A my, chociaż lubimy sobie czasem pomarudzić w głębi serca dobrze o tym wiemy.
Elizabeth
Chris
COVINGTON
Baker
Lexy
River
COTTERMAN
BAKER
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 8